rasmi
27 اسفند 1401 - 16:02

اتمام حجت استاندار زنجان با مدیران و فرمانداران پشت‌ درهای بسته

استاندار زنجان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ میزان بودجه هزینه ای استان ۴۰ درصد و بودجه عمرانی نیز ۴۵ درصد چافزایش یافته است گفت: در سال آینده به صورت خاص به تکمیل پروژه های نیمه کاره اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آخرین جلسه شورای اداری استان زنجان در سال 1401 با حضور امام جمعه، استاندار زنجان و مسئولان استانی در سالن جلسات پیامبر اعظم (ص) استانداری زنجان در خصوص اقدامات انجام شده دستگاه‌های اجرایی در طول یک سال گذشته و برنامه ریزی برای سال آینده برگزار شد.

لازم به ذکر است خبرنگاران بنا به دستور استاندار، با یک ساعت تأخیر به جلسه رفتند. افشارچی در نشست خبری با خبرنگاران که روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد اعلام کرد که در جلسه شورای اداری خبرنگاران با یک ساعت تاخیر حضور خواهند یافت چرا که در ابتدای جلسه شورای اداری با برخی از مدیران و فرمانداران اتمام حجت در خصوص کم‌کاری‌هایشان خواهم کرد.

در این جلسه محسن افشارچی استاندار زنجان با بیان اینکه کار دولت تسهیلگری، گره گشایی و آماده‌سازی زیرساخت‌ها است اظهار داشت: اطلس سرمایه گذاری استان، اطلس چند رسانه‌ای مبتنی بر داشته‌ها و سند آمایش استان است که تا سه ماهه اول سال آینده نهایی باید تکمیل و نهایی شود.

وی با اشاره به اینکه سامانه پنجره واحد باید در سال تکمیل شود گفت: مرکز سرمایه گذاری زنجان نیز در دست بازسازی است و در خصوص جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی در راستای توافق بین شرکت‌های ایرانی و چینی، سرمایه گذاری‌های کلان صورت گرفته و دو شرکت چینی برای مشارکت در توسعه صنایع ریلی (لوکوموتیو و واگن ) با استان همکاری خواهند داشت.

استاندار زنجان در خصوص کمبود آب در استان گفت: کنترل آب‌های سطحی در دست اقدام است و برای این منظور ساخت چندین سد و استحصال آب‌های موجود از حوضچه های بالادستی سد تهم از آن جمله موارد است.

وی بیان کرد: عملیات نهضت آبرسانی به 57 روستای استان با پیشرفت فیزیکی 90 درصد رسیده و تفاهم نامه آبرسانی به 157 روستای دیگر با اعتبار 500 میلیارد تومان با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) منعقد شده است.

افشارچی در خصوص تکمیل شبکه فاضلاب گفت: در زمینه تصفیه پساب در وضعیت خوبی قرار داریم و تصفیه خانه در حال اتمام است و 40 کیلومتر شبکه در شهر زنجان در حال انجام است.

وی به لزوم توسعه زیست بوم دانش بنیان در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا 16 هکتار زمین به پارک علم و فناروی استان واگذار شده و 30 میلیارد تومان برای هزینه‌های عمرانی اعتبار در نظر گرفته شده و همچنین با حل شدن مشکل صندوق پژوهش و نوآوری، این صندوق در استان احیا شده و در گام نخست با مشارکت بخش خصوصی 15 میلیارد تومان تأمین مالی شده است و باید برای ارائه وام‌ها نیز تسهیل شود.

استاندار زنجان گفت: انتقال مدیریت به شورای معادن استان انجام شده و در بودجه سال آینده استان مبلغ 200 میلیارد تومان از محل فروش پسماند روی برای هزینه در استان، در نظر گرفته شده است.

وی به مسکن ملی اشاره کرد و گفت: 17 هزار واحد در حال ساخت است و با شاخص های وزارت راه و شهرسازی، استان زنجان در رتبه اول قرار دارد و هر قدر سرعت آورده مردم بالا باشد سرعت تحویل‌ها نیز بالا خواهد رفت و از اواخر بهار تحویل تدریجی مسکن انجام خواهد شد.

افشارچی ادامه داد: در راستای کاهش قیمت مسکن در استان زنجان و برابری عرضه و تقاضا یک‌هزار هکتار زمین‌های لیل آباد نیز به محدوده شهر الحاق شده است.

وی به راه‌های استان اشاره کرد و گفت: در جهت تکمیل کریدور جنوب به شمال استان، از محور شیرین سو تا سه راهی طارم، با پرداخت اعتبارات ماده 56 در جریان است و پیگیری تأمین اعتبار و بهسازی روکش آسفالت زنجان قزوین به آزادراه زنجان تبریز هستیم و همچنین پیگیر حذف نقاط حادثه خیز به ویژه محور قره پشتلو نیز هستیم.

استاندار زنجان به پرداخت یک هزار و 600 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان در سال جاری خبر داد گفت: در حوزه عمران شهری و روستایی حرکت های خوبی در سطح استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: میزان بودجه هزینه‌ای استان 40 درصد و بودجه عمرانی نیز 45 درصد افزایش یافته است.

افشارچی به پروژه‌های نیمه‌کاره استان اشاره و تصریح کرد: در سال آینده به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام به صورت خاص توجه خواهیم کرد از جمله موزه دفاع مقدس، پروژه توانبخشی، همچنین پیگیر گشودن حدوداً 15 کیلومتری از تاکستان در زمینه راه آهن هستیم.

وی خطاب به مسئولان دستگاه اجرایی گفت: درست است که همه کار انجام می دهیم اما مهم این است که احساس کنیم باید کارهای بیشتری انجام دهیم و اجرای برنامه‌های ارائه شده از سوی دستگاه‌های شاخص سنجش دستگاه خواهد بود و باید طبق برنامه‌های ارائه شده کارها انجام شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099159